Inaugurarea a doua Cluburi ale Pensionarilor

In data de 18 Decembrie 2010, luna cadourilor si a sarbatorilor , Primaria Orasului Zarnesti a facut cadou pensionarilor , posibilitatea de a petrece timpul intr-un mod cat mai placut , de a organiza diverse activitati si evenimente, prin inaugurarea a doua Cluburi ale Pensionarilor.
Cluburile Pensionarilor sunt situate in Cartierul Caraiman, str. Zorilor, respectiv Cartierul Tohan Blocuri, str. Ciucas nr. 21.
La inaugurare au participat personalitati ale orasului, precum si un sobor de preoti , ce au oficiat slujba de sfintire. Totodata cetatenii prezenti s-au bucurat si de colindele interpretate de grupul IHTIS.
Tot in data de 18 Decembrie 2010, PRIMARIA ORASULUI ZARNESTI impreuna cu PAROHIA ORTODOXA ROMANA ZARNESTI 4, a oferit cetatenilor orasului Zarnesti un CONCERT DE COLINDE la Casa de Cultura din Orasul Zarnesti.

call
expand_less